Prezentacja PowerPoint

Power Point – prostota, która przyciąga uwagę

Dziś Prezentacja PowerPoint odgrywa kluczową rolę prawdopodobnie nie tylko w reklamie i marketingu, ale i różnego rodzaju konferencjach, szkoleniach, wystąpieniach publicznych. Pełni bardzo ważną, dwuznaczną rolę. Z jednej strony Prezentacja PowerPointt powinna być wsparciem dla naszego wystąpienia, uzupełnieniem informacji, których zapomnimy przekazać. Z drugiej strony dobrze przygotowana prezentacja przykuwa wzrok podkreślając wszystko to co chcemy przekazać naszemu odbiorcy. Od lat względem prezentacji multimedialnych niezmierną popularnością cieszy się program Power Point, który pomimo tego, że uwaga – swoją premierę miał już pod koniec lat 80-tych, to wciąż chętnie korzystają z niego następne pokolenia.

Power Point w Simple Frame


Firma Simple Frame specjalizuje się w kwestii realizacji prezentacji wizualnych, w tym wideo-prezentacji, czy prezentacji multimedialnych. Szczególne miejsce zawsze zajmuje Prezentacja PowerPoint . Zdając sobie sprawę jak dużym zaufaniem i renomą cieszy się program Power Point pracownicy firmy chętnie realizują projekty właśnie w oparciu o ten program. Do każdej realizacji firma podchodzi z pełnym zaangażowaniem konsultując każdy etap bezpośrednio z klientem. Simple Frame zależy na tym, by Twoja prezentacja była nie tylko efektowna, ale i efektywna.

Z programem Power Point firma stara się więc połączyć prostotę, z płynnym przekazem informacji, oraz elementami wizualnymi, które przyciągają wzrok. Jak wyżej wspomnieliśmy program Power Point od lat cieszy się niezmiennym zaufaniem na rynku. Warto więc poznać kilka sprawdzonych trików, które pomogą przygotować prezentacje w tym programie.

Power Point, prezetnacja – o czym warto pamiętać?


Jak przy każdej prezentacji multimedialnej występujący musi pamiętać, że z jednej strony powinna ona przyciągnąć uwagę, być uzupełnieniem Twojego wystąpienia. Z drugiej strony nie może zawierać wszystkiego, bo i tak kluczowe jest to co Ty masz do powiedzenia i Twoja interakcja z odbiorcami. Zatem po pierwsze kluczowe może być dobre hasło, które Ty rozwiniesz w przemówieniu, najlepiej na odpowiednim, delikatnym tle.

Czytając o rozmaitych prezentacjach multimedialnych często czytamy o tzw. spójności graficznej. W dobie XXI wieku może wydawać się nam, że nasza prezentacja powinna mieć unikalne efekty, musi zaskakiwać, tymczasem często w prostocie siła, mimo to i w tym obszarze w programie Power Point mamy szeroki wybór odpowiednich, kontrastujących kolorów. Zatem jeśli chodzi o szaty graficzne, to z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pozostając przy prostocie tego programu zaleca się także unikanie animacji, ozdobnych czcionek, czy dodatkowych systemowych motywów. Krótko mówiąc całość powinna prezentować się po prostu jednolicie. Zatem w kwestii słów główną rolę powinny odgrywać zdania przekazywane przez Ciebie.

To co widać na slajdzie to wyłącznie hasła na określonym tle, najlepiej proporcjonalnie jedna myśl na jeden slajd. Co zrobić, gdy w danej prezentacji konieczne jest przedstawienie danych statystycznych? Jak się okazuje w programie Power Point nie należy przesadzać z wykresami. Dane statystyczne lepiej jest przekazać słowami, lub poprzez dodanie prezentacji multimedialnej, która nie tylko zrobi to płynniej, ale i na moment przeniesie uwagę słuchacza na inny rodzaj obrazu i dźwięku. Powracając do wartości tekstu – istotne są hasła, unikanie długich zdań, odpowiedni wstęp i zakończenie. Pamiętaj także, by Twoja prezentacja nie zawierała elementów rozpraszający. Do nich zalicza się np. adres i logo firmy.

Co jest tak naprawdę ważne w Twojej prezentacji?


Dobry kontakt z odbiorcą, gdzie zaufa on zarówno Tobie, jak i Twojej marce. Fakt, czy Twoja Prezentacja PowerPoint przypadła słuchaczom do gustu możesz rozpoznać na kilka sposobów. Do głównych „objawów” braku zainteresowania zalicza się zmęczenie na twarzy, ziewanie, czy wyraźnie widoczne znudzenie. Można tego uniknąć – wystarczy dostosować się do powyższych wytycznych. Przed wystąpieniem warto jest też sprawdzić wszystkie szczegóły techniczne – odtwarzanie prezentacji, naładowana bateria w laptopie. Pominięcie tej kwestii ma ogromny wpływ na Twój wizerunek jeszcze przed wystąpieniem.