Prezentacja Prezi

Prezentacja Prezi jako nowoczesna forma prezentacji

Aktualnie na konferencjach, targach, czy szkoleniach trudno wyobrazić nam sobie wystąpienie bez użycia prezentacji multimedialnej. Przy czym czasem pełni ona rolę głównego narratora, a czasem wspomaga wystąpienie, uzupełniając myśli, które np. uciekają nam w trakcie przemówienia. Jeżeli jednak mówimy o prezentacji w kontekście reklamy i marketingu to musimy pamiętać, że w tym wypadku prezentacja powinna przykuwać wzrok, zaciekawić. Na szczęście dziś nowoczesne technologie umożliwiają realizacje nawet najbardziej kreatywnych wizji. Jednym z przykładów jest prezentacja Prezi.

Kilka słów o Prezi

Zanim zaczniemy omawiać jak najlepiej przygotować prezentacje prezi w tym programie warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Sam program funkcjonuje na rynku od 2009 roku. Program charakteryzuje się m.in. możliwością animacji 3D, czy płynnymi przejściami. Do głównych cech dobrej prezentacji w Prezi zalicza się: jasność i czytelność przekazu, oraz wspomniane wizualizacje, które ze wspomnianym przekazem doskonale współgrają. Jedną z funcji programu Prezi jest funkcja Fade – in. Daje możliwość ukrycia poszczególnych elementów slajdu i pokazywania ich krok po kroku. Program daje możliwość efektownych obrotów i dynamicznych zoomowań. Mało tego Prezi daje możliwość importowania prezentacji z innych programów – np. Power Pointa.

prezentacja prezi

Prezentacja w Prezi – o czym należy pamiętać tworząc ją?

Jak przed każdym przedsięwzięciem tak i przed prezentacją multimedialną liczy się dobry plan. W tym wypadku jednak dotyczy on nie tylko wątków merytorycznych poruszanych na slajdach, ale i ich swobodne przejście. Samo przejście slajdów powinno być w odpowiednim tempie. W Prezi zaletą jest to, że pomysłodawca prezentacji może swobodnie korzystać z przestrzeni. Prezentacja prezi powinna obejmować też odpowiednią narracje. Jak wyżej wspomnieliśmy w prezentacji w Prezi bardzo ważna jest jasność i przejrzystość przekazu. To też ważne, by wyszczególnić tylko te najbardziej istotne hasła do omawianych przez nas wątków. Jeśli chodzi o sam dobór grafiki, zdjęć, czy motywów to warto pamiętać, by były one w charakterze np. oferowanego przez nas produktu, czy naszej marki. Wyżej powiedzieliśmy sobie także o płynnych przejściach. Te z kolei nie powinny być zbyt szybkie, gdyż w ten sposób odbiorca nie może się skoncentrować się na poszczególnych slajdach i w efekcie nie zapamiętuje ich treści.

Projektując prezentacje w Prezi warto pamiętać o szablonie, który powinien dobrze odzwierciedlać przede wszystkim temat prezentacji.

Na szczęście w tym programy mamy ogromną możliwość wyboru zarówno jeśli chodzi o kolor, jak i czcionkę. Jeśli chodzi o merytoryczną stronę prezentacji to jej głównym towarzyszem jest narracja. Ma znaczący wpływ nie tylko na sprzedaż produktu, ale co najważniejsze – bezpośrednią komunikacje z klientem.

W Simple Frame dostaniesz to czego oczekujesz

Jeżeli nie masz rozeznania jak przygotować dobrą prezentacje, a chciałbyś wypaść jak najlepiej to warto skorzystać z pomocy fachowców. Tu warto powiedzieć o firmie simple frame, która zajmuje się przygotowywaniem prezentacji, wideo – wizualizacji, które doskonale sprawdzają się na prezentacjach zarówno o charakterze biznesowym, jak i typowo marketingowym. Prezentacja dostosowywana jest w pełni do klienta, gdzie konsultuje się z nim każdy etap realizacji projektu. Firma działa w oparciu o nowoczesne technologie, nie boi się kreatywnych pomysłów, pamiętając jednak o tym, że najważniejsza jest treść i komunikacja z odbiorcą, dzięki czemu Twoja prezentacja będzie nie tylko efektowna, ale i efektywna.

Dlaczego dobra prezentacja jest tak ważna?

Po pierwsze stare powiedzenie mówi „bo liczy się pierwsze, dobre wrażenie”. Po drugie w dzisiejszych czasach coraz trudniej jest odbiorcę zaskoczyć, wzbudzić emocje. W związku z tym to my sami musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy zaciekawić nowoczesnymi efektami, czy prostotą przekazu. Należy jednak pamiętać o tym, że to nie tylko nam ma się podobać nasza prezentacja.