Kenwood – postprodukcja

Postprodukcja…od kuchni

Tworzenie filmów zarówno kinowych, telewizyjnych jak i promocyjnych składa się z określnych etapów. Pierwszym z nich jest preprodukcja, to etap organizacji i rzetelnego przygotowania się do kręcenie materiału i pracy na planie. Następny etap stanowi produkcja, czyli praca na planie zdjęciowym. To właśnie wtedy nagrywamy materiał filmowy, ujęcia, z których powstanie film. Postprodukcja to ostatni etap w drodze do finalnej wersji filmu, reklamy czy billboardu. Z pojedynczych ujęć sklejamy kompletny materiał. odpowiednie przejścia, efekty, podłożenie muzyki, lektora, korekta koloru i światła. Wszystko to odbywa się podczas postrodukcji i jednocześnie nadaje odpowiedniego zarówno charakteru jak i stylu filmowi.

Kenwood to producent robotów kuchennych. W ramach promocji i działań marketingowych powstała seria różnych filmów pokazująca działanie produktu, my zajęliśmy się postprodukcją.

Przede wszystkim musieliśmy oddać odpowiedni smak i oblicze filmów. Kolory, efekty, muzyka, przejścia i ogólna atmosfera filmów kształtuje się właśnie na etapie postprodukcji. Z materiałów, które dostaliśmy wykreowaliśmy ostateczną wersję każdego z filmów. Dzięki temu wszystkie filmy są ze sobą w pewien sposób powiązane i poprzez małe elementy łączące tworzą jeden ciąg.

Postprodukcja jest bardzo ważnym etapem w tworzeniu filmu. Wszystkie poprzednie działania mają wpływ na jakość i obraz filmu, który kształtuje się właśnie na tym etapie. Przede wszystkim potrzebni są kreatywni i doświadczeni montażyści. Ich wyczucie artystyczne w połączeniu z dobrym sprzętem gwarantuje sukces filmu!

postprodukcja