Prezi

Aktualnie na konferencjach, targach, czy szkoleniach trudno wyobrazić nam sobie wystąpienie bez użycia prezentacji multimedialnej. Przy czym czasem pełni ona rolę głównego narratora, a czasem wspomaga wystąpienie, uzupełniając myśli, które np. uciekają nam w trakcie przemówienia. Jeżeli jednak mówimy o prezentacji w kontekście reklamy i marketingu to musimy pamiętać, że w tym wypadku prezentacja powinna przykuwać wzrok, zaciekawić. Na szczęście dziś nowoczesne technologie umożliwiają realizacje nawet najbardziej kreatywnych wizji. Jednym z przykładów jest Prezentacja prezentacje w programie Prezi.

Kilka słów o Prezi

Zanim zaczniemy omawiać jak najlepiej przygotować prezentacje prezi w tym programie warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Sam program funkcjonuje na rynku od 2009 roku. Program charakteryzuje się m.in. możliwością animacji 3D, czy płynnymi przejściami. Do głównych cech dobrej prezentacji w Prezi zalicza się: jasność i czytelność przekazu, oraz wspomniane wizualizacje, które ze wspomnianym przekazem doskonale współgrają. Jedną z funcji programu Prezi jest funkcja Fade – in. Daje możliwość ukrycia poszczególnych elementów slajdu i pokazywania ich krok po kroku. Program daje możliwość efektownych obrotów i dynamicznych zoomowań. Mało tego Prezi daje możliwość importowania prezentacji z innych programów – np. Power Pointa.

Prezentacja w Prezi – o czym należy pamiętać tworząc ją?

Jak przed każdym przedsięwzięciem tak i przed prezentacją multimedialną liczy się dobry plan. W tym wypadku jednak dotyczy on nie tylko wątków merytorycznych poruszanych na slajdach, ale i ich swobodne przejście. Samo przejście slajdów powinno być w odpowiednim tempie. W Prezi zaletą jest to, że pomysłodawca prezentacji może swobodnie korzystać z przestrzeni. Prezentacja prezi powinna obejmować też odpowiednią narracje. Jak wyżej wspomnieliśmy w prezentacji w Prezi bardzo ważna jest jasność i przejrzystość przekazu. To też ważne, by wyszczególnić tylko te najbardziej istotne hasła do omawianych przez nas wątków. Jeśli chodzi o sam dobór grafiki, zdjęć, czy motywów to warto pamiętać, by były one w charakterze np. oferowanego przez nas produktu, czy naszej marki. Wyżej powiedzieliśmy sobie także o płynnych przejściach. Te z kolei nie powinny być zbyt szybkie, gdyż w ten sposób odbiorca nie może się skoncentrować się na poszczególnych slajdach i w efekcie nie zapamiętuje ich treści.

Projektując prezentacje w Prezi warto pamiętać o szablonie, który powinien dobrze odzwierciedlać przede wszystkim temat prezentacji.

Na szczęście w tym programy mamy ogromną możliwość wyboru zarówno jeśli chodzi o kolor, jak i czcionkę. Jeśli chodzi o merytoryczną stronę prezentacji to jej głównym towarzyszem jest narracja. Ma znaczący wpływ nie tylko na sprzedaż produktu, ale co najważniejsze – bezpośrednią komunikacje z klientem.

W Simple Frame dostaniesz to czego oczekujesz

Jeżeli nie masz rozeznania jak przygotować dobrą prezentacje, a chciałbyś wypaść jak najlepiej to warto skorzystać z pomocy fachowców. Tu warto powiedzieć o firmie simple frame, która zajmuje się przygotowywaniem prezentacji, wideo – wizualizacji, które doskonale sprawdzają się na prezentacjach zarówno o charakterze biznesowym, jak i typowo marketingowym. Prezentacja dostosowywana jest w pełni do klienta, gdzie konsultuje się z nim każdy etap realizacji projektu. Firma działa w oparciu o nowoczesne technologie, nie boi się kreatywnych pomysłów, pamiętając jednak o tym, że najważniejsza jest treść i komunikacja z odbiorcą, dzięki czemu Twoja prezentacja będzie nie tylko efektowna, ale i efektywna.

Dlaczego dobra prezentacja jest tak ważna?

Po pierwsze stare powiedzenie mówi „bo liczy się pierwsze, dobre wrażenie”. Po drugie w dzisiejszych czasach coraz trudniej jest odbiorcę zaskoczyć, wzbudzić emocje. W związku z tym to my sami musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy zaciekawić nowoczesnymi efektami, czy prostotą przekazu. Należy jednak pamiętać o tym, że to nie tylko nam ma się podobać nasza prezentacja.