Logo SimpleFrame

Prezentacje interaktywne

Ten typ prezentacji daje użytkownikowi możliwość:
» pełnej kontroli nad wyświetlanymi treściami
» wyboru wyświetlanego działu
» swobodnej nawigacji pomiędzy materiałem

Prezentacja Adobe Flash i Macromedia Director

Zarówno prezentacja Adobe Flash jak i Macromedia Director są obecnie najbardziej popularnymi rozwiązaniami na rynku technik multimedialnych. Ze względu na łatwość implementacji plików Flash w strukturę stron internetowych, i mnogość tego typu zastosowań program Adobe Flash zyskał w ostatnim okresie zdecydowaną przewagę nad programem Macromedia Director. Projektanci witryn internetowych znający składnię języka Action Script z powodzeniem zaczęli wykorzystywać go do tworzenia prezentacji multimedialnych.

Na rynku technik multimedialnych wraz z rozwojem Internetu wzrosła liczba projektantów witryn internetowych, którzy po opanowaniu programowania HTML i Action Script, zajęli się tworzeniem prezentacji multimedialnych, wypierając programowanie w języku Lingo programu Macromedia Director.

Obydwa rozwiązania i ich języki programowania wydają się trudniejsze do opanowania a niżeli kodowanie w HTML.

Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest finalny plik startujący prezentację w postaci niezależnej aplikacji exe. Oznacza to, iż użytkownik nie musi posiadać żadnych dodatkowych programów, gdyż wszystkie niezbędne wtyczki, player-y i przeglądarki są zawarte w pliku exe. Do uruchomienia prezentacji wymagany jest tylko system operacyjny np. Windows.

Wadą dwóch powyższych rozwiązań jest trudność ich tworzenia i programowania, a co za tym idzie są one dostępne tylko dla pewnej grupy twórców prezentacji. Należy również wspomnieć o pewnych utrudnieniach w budowaniu struktury prezentacji, nie oznacza to jednak, że umieszczenie bardzo dużej ilości materiału nie jest możliwe.